2 areszty za rozboje - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

2 areszty za rozboje

Data publikacji 31.01.2013

Dzięki dobrej współpracy policjantów z komendy w Grodzisku Maz. i Pruszkowie zatrzymani zostali dwaj sprawcy rozbojów. Mężczyźni jednej nocy dokonali 3 rozbojów w Podkowie Leśnej i Milanówku. Przy 30-latku i 34-latku policjanci znaleźli przedmioty zabrane pokrzywdzonym. Obaj zatrzymani byli już wcześniej karani. Tomasz N. i Bartłomiej G. najbliższe 3 miesiące spędzą za kratkami. Za dokonane rozboje grozi im nawet po 12 lat więzienia.

Przed 21.00 grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie napadu na mężczyznę w Podkowie Leśnej. Z informacji wynikało, że dwaj nieznani mu mężczyźni na ulicy pobili go i zabrali pieniądze i telefon. Po zdarzeniu sprawcy odjechali samochodem. Gdy funkcjonariusze szukali rozbójników w okolicy Podkowy Leśnej, dyżurny grodziskiej jednostki został poinformowany o dwóch innych rozbojach dokonanych w Milanówku. Policjanci bardzo szybko ustalili, że sprawcami są te same osoby.

Funkcjonariusze zebrali informacje od wszystkich trzech pokrzywdzonych mężczyzn i natychmiast rozpoczęli poszukiwania opisywanego przez nich ciemnego forda. Jednocześnie grodziscy policjanci przekazali swoje ustalenia kolegom z komendy w Pruszkowie, podejrzewając, że sprawcy mogli przemieścić się już na ich teren działania. Chwilę później otrzymali zgłoszenie o zatrzymaniu w Owczarni podejrzewanych mężczyzn. Na miejscu funkcjonariusze z Brwinowa i Grodziska Maz. potwierdzili, że nietrzeźwy 30-latek i 34-latek mają przy sobie rzeczy zabrane podczas rozbojów. Pokrzywdzeni również potwierdzili, że odnalezione przy zatrzymanych przedmioty należą do nich.

Po wytrzeźwieniu obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania trzech rozbojów. Bartłomiej G. i Tomasz N. za podobne przestępstwa odbywali już kary pozbawienia wolności. Wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu ich na 3 miesiące. Za dokonane rozboje mogą trafić za kratki nawet na 12 lat.

dn/kz