Policyjny Borsuk zawitał do Brwinowa - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny Borsuk zawitał do Brwinowa

Data publikacji 07.09.2015

W miniony czwartek i piątek szkoły podstawowe w Brwinowie odwiedziła maskotka Komendy Stołecznej. Policyjny Borsuk spotkał się z uczniami z klas zerowych i pierwszych i zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania się na drodze, w domu oraz na podwórku.

W czwartek do dzieci z zerówek i klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 Brwinowie przyjechał policyjny Borsuk, który przypomniał dzieciom zasady ruchu drogowego oraz przestrzegał przed znajomością z osobami obcymi. Maluchy dowiedziały się także jak zachować w przypadku spotkania niebezpiecznego zwierzęcia, przećwiczyły także pozycję "żółwia" na wypadek takiego spotkania.

Następnego dnia Borsuk pojawił się w klasach pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie, gdzie również rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o tym, kto to jest „obcy” i jak trzeba się zachować gdy nas zaczepi. Maluchy wykazały się znajmością podstawowych zasad poruszania się po drogach przez pieszych i znakomicie wiedziały jakie są podstawowe numery alarmowe.

Kolejne spotkania z Borsukiem na terenie powiatu pruszkowskiego jużniedługo.

kk