Dozór za znęcanie się - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za znęcanie się

Data publikacji 21.12.2017

Policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator wobec 32-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany przez raszyńskich funkcjonariuszy. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad rodziną. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Raszyna zostali wezwani na interwencję domową przez sąsiada. 32-letni obywatel Ukrainy miał dpouścić się  przemocy domowej wobec swojej konkubiny. Mężczyzna nawet w obecności funkcjonariuszy zachowywał się wobec kobiety agresywnie i odzywał się do niej wulgarnie. W rozmowie z policjantami kobieta przyznała, że taka sytuacja trwa od kilku lat. W związku ze zgłoszeniem policjanci zatrzymali mężczyznę.Po przewiezeniu na komisariat badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał ponad 1,5 promila.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec 32-latka środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce policji oraz zakazu zbliżania się i kontakotowania się z pokrzywdzononą.

 

kk