Policjanci wzięli udział w "Akademi Bezpieczeństwa Fundacji Pzu" - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wzięli udział w "Akademi Bezpieczeństwa Fundacji Pzu"

Wczoraj policjanci z Nadarzyna i pruszkowskiej komendy, uczestniczyli w zajęciach z uczniami Szkoły Podstawowej w Nadarzynie na ul.Sitarskich 4, w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego ,,Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU”. Podczas niecodziennych lekcji uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Celem realizowanych zajęć jest przekazanie i utrwalenie uczniom wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, zarówno na drodze jaki i w sieci. Podczas wczorajszych zajęć „wykładowcami” byli między innymi dzielnicowi z Nadarzyna, policjant z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjanci z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii pruszkowskiej komendy. Wszystkie treści przekazane były uczestnikom w ciekawej formie warsztatowej, wzbogaconej inscenizacjami teatralnymi i zabawami.

„Akademia bezpieczeństwa” podzielona była na pięć stref.  W strefie bezpiecznego ruchu i rozrywki w miasteczku ruchu drogowego  oraz na torze przeszkód rowerowych, uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie poruszania się na rowerach i segwayach, pod czujnym okiem policjanta  pruszkowskiej „drogówki”. Dzieci mogły także zająć miejsce w symulatorze dachowania, który miał na celu realistyczne odwzorowanie sytuacji wypadkowej.

W strefie pierwszej pomocy pod okiem ratowników medycznych uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczyły na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową.

Natomiast w strefie bezpiecznego dorastania policjanci rozmawiali z uczniami na tematy związane z bezpieczeństwem. Dzielnicowi z Nadarzyna brali czynny udział w quizie „100 pytań do…”, gdzie uczniowie mogli zapytać policjantów o ciekawe dla nich kwestie. W strefie tej pojawił się także element kina pt. „Cyberprzemoc”. Dzieci zapoznały się  z krótkimi filmikami przedstawiającymi scenki opowiadające o wykorzystaniu mediów społecznościowych i Internetu, a  policjant z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii porozmawiał z dziećmi na temat  cyberprzemocy  oraz zagrożeń jakie niesie za sobą sieć.   

 

kk

  • Dzielnicowa omawia z uczniami zasadsy ruchu drogowego
  • Uczniowie w miasteczku ruchu drogowego
  • Rowerowy tor przeszkód
  • Jazda na segwayu
  • Symulator dachowania
  • Dzielnicowa omawia zasady ruchu drogowego
  • Zajęcia z pierwszej pomocy
  • Zasady bezpiecznego korzystania z sieci