Spotkanie dzielnicowych z Seniorami - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie dzielnicowych z Seniorami

Dzielnicowi z Michałowic spotkali się wczoraj z seniorami w miejscowości Komorów i Nowa Wieś. Motywem przewodnim spotkania było jak nie paść ofiarą „fałszywego wnuczka, policjanta” oraz bezpieczeństwo w życiu codziennym i w ruchu drogowym.

Wczoraj w o godz. 14.00 w szkole w Komorowie odbyło się spotkanie Seniorów z dzielnicowym sierż. Mariuszem Szymankiem. W przemiłej atmosferze Seniorzy wysłuchali ważnych porad jak nie stać się ofiarą oszustów stosujących metodę „na wnuczka czy policjanta”. Na spotkaniu szczegółowo omówiony został sposób działania sprawców i wskazane zagrożenia.

Część spotkania poświęcono bezpieczeństwu w życiu codziennym, rozmawiano również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

O godz. 16.00 dzielnicowy mł. asp. Paweł Biegalewski miał spotkanie o tej samej tematyce z Seniorami w Nowej Wsi.

Podczas tych spotkań Seniorzy poznali aplikację „Moja Komenda” jako narzędzie szybkiego kontaktu z policją, a w  szczególności ze swoimi dzielnicowymi.

Seniorzy bardzo aktywnie włączyli się do rozmowy, wykazywali spore zainteresowanie i zaangażowanie, dzielili się własnymi doświadczeniami, zadawali pytania, na które dzielnicowi starali się szczegółowo i wyczerpująco odpowiadać.

W Urzędzie Gminy w Michałowicach o godz. 16.00 dzielnicowy sierż. Szymanek spotkał się z mieszkańcami Reguł oraz władzami samorządowymi, aby omówić zagrożenia w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące niebezpiecznego wyjazdu z ul. Prusa na ul. Regulską.

 

kk

  • Seniorzy z Komorowa
  • Seniorzy z Komorowa
  • Seniorzy z Komorowa
  • Seniorzy z Nowej Wsi