Dzień Seniora w pruszkowskim ZUS-ie - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Seniora w pruszkowskim ZUS-ie

W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Seniora” pruszkowscy policjanci zainaugurowali cykl spotkań się z seniorami. Prelekcja odbyła się w siedzibie miejscowego oddziału ZUS w Pruszkowie.

„Porozumienie o współpracy w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli” to projekt realizowany wspólnie przez funkcjonariuszy policji oraz pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jest on skierowany w szczególności do seniorów.

26 października w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Seniora”, w siedzibie ZUS-u w Pruszkowie odbyło się spotkanie z osobami starszymi.  Podczas spotkania ml.asp. Marta Słomińska, uświadamiała seniorów, że osoby mieszkające samotnie szczególnie  narażone są na to, aby stać się obiektem zainteresowania przestępców. Seniorzy podczas prelekcji dowiedzieli się o metodach, które wykorzystywane są najczęściej przez przestępców oraz jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP lub administratora. Ponadto seniorzy dowiedzieli się jak należy zachować się w przypadku telefonu z prośbą o nagłą pożyczkę. 

Uczestnikom spotkania przypomniane zostały również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomniano im także jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszego. Seniorzy otrzymali od policjantki odblaski i drobne upominki od pracowników ZUS-u.

Mamy nadzieję, że takie spotkania pozostawiają w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

  • Dzień Seniora w pruszkowskim ZUS-ie
  • Dzień Seniora w pruszkowskim ZUS-ie
  • Dzień Seniora w pruszkowskim ZUS-ie