Narkotyki ukryli w bieliźnie - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki ukryli w bieliźnie

Data publikacji 30.10.2018

Policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. Zatrzymani mężczyźni ukryli narkotyki w bieliźnie. Usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

W weekend, podczas legitymowania dwóch mężczyzn w Parku Kościuszki, uwagę policjantów z oddziałów prewencji, zaciekawiło ich dziwne zachowanie. Mężczyźni podczas interwencji byli mocno zniecierpliwieni. W związku z ich zachowaniem policjanci dokonali kontroli osobistej. Podczas czynności jeden z nich, wyjął z bielizny woreczek foliowy z białym proszkiem i wyrzucił go na chodnik. Początkowo twierdził, że nie wie co to jest.

19-letni mieszkaniec Pruszkowa został zatrzymany i przewieziony na komendę. Po wstępnych badaniach testerem, okazało się że w woreczku znajdował się mefedron. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

W niedzielę w nocy, w ręce pruszkowskich kryminalnych wpadł 18-latek. Mimo zapewnień, że nie posiada on przy sobie żadnych nielegalnych i niedozwolonych substancji, policjanci nie dali mu wiary. Podczas szczegółowej kontroli okazało się, że mężczyzna  ukrył w slipach „zawiniątko” z mefedronem. 18-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał.

Zatrzymani mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

 

kk