Kradzione telefony ukryli w kratce wentylacyjnej - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Kradzione telefony ukryli w kratce wentylacyjnej

Data publikacji 05.11.2018

Policjanci z Michałowic ustalili i zatrzymali 4 pracowników firmy, którzy okradli magazyn z telefonów komórkowych. W wyniku kradzieży firma poniosła starty w wysokości ponad 12 tysięcy złotych. Trzech podejrzanych usłyszało już zarzuty, do których się przyznali i dobrowolnie poddali karze. Wszystkim za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu do komisariatu w Michałowicach zgłosił się  pracownik firmy zajmującej się dystrybucją sprzętu elektronicznego, który zgłosił, że jeden z pracowników prawdopodobnie dokonuje kradzieży telefonów komórkowych. 

Policjanci z Michałowic jeszcze tego samego dnia zatrzymali 21-letniego obywatela Ukrainy podejrzewanego o kradzież.  Prowadzone w sprawie czynności operacyjne doprowadziły do wytypowania kolejnych sprawców  przestępstwa.

Trzech obywateli Ukrainy, w wieku 25 i 30 lat zostało zatrzymanych. W mieszkaniu jednego z nich policjanci ujawnili skradziony telefon. Dwa telefony znalazły się w kratce wentylacyjnej budynku, w którym mieszkali zatrzymani. Kolejny telefon pochodzący z kradzieży,  został wydany dobrowolnie przez 25-latka, który otrzymał go na „przechowanie”.

Zarzut kradzieży wspólnie i w porozumieniu usłyszeli 21, 25 i 30-latek. Czwarty z zatrzymanych został przesłuchany w charakterze świadka, na okoliczność „przechowania” skradzionego telefonu.

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. Odzyskane mienie wróciło do firmy.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kk