Nieletni odpowiedzą za kradzieże - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni odpowiedzą za kradzieże

Data publikacji 29.11.2018

W ostatnim czasie dzielnicowi z Pruszkowa zatrzymali dwóch nieletnich podejrzanych o kradzieże. 15-latek wpadł na kradzieży perfum za ponad 600 zł, natomiast 12-latek ukradł słodycze o wartości 13 złotych. O losie chłopców zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce kilka dni temu. Dzielnicowi  z Pruszkowa zostali wezwani do jednego ze sklepów kosmetycznych, gdzie został ujęty przez pracowników ochrony 15-latek z Brwinowa. Jak ustalili policjanci nieletni przez kilka dni wynosił ze sklepu perfumy, za łączną sumę ponad 600 zł. W chwili kolejnej kradzieży został ujęty przez ochronę i przekazany policji.

Tego samego dnia dzielnicowi trafili do sklepu spożywczego w Pruszkowie, gdzie został ujęty 12-latek, który ukradł słodycze za 13 złotych. Nieletni tłumaczył się, że ukradł bo był głodny i zapomniał kanapek z domu. Materiały z interwencji trafiły do zespołu do spraw nieletnich i patologii, skąd zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich jako przejaw demoralizacji.

Obaj chłopcy nie unikną odpowiedzialności za swoje zachowanie.15-latek odpowie za popełniony czyn karalny przed sądem rodzinnym. Zachowanie 12-latka, jako przejaw demoralizacji poddane zostanie również ocenie sądu.

Przypominamy, że od ukończenia 13 roku życia ponosimy już odpowiedzialność prawną za nasze czyny, a przed 13 rokiem życia o zachowaniach niezgodnych z prawem, czyli o demoralizacji, policja informuje sąd.

kk