Nietrzeźwy kierował samochodem ciężarowym - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierował samochodem ciężarowym

Data publikacji 11.01.2019

Policjanci pruszkowskiej drogówki, dziś w nocy, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który przyjechał po towar do magazynu. 58-latek wsiadł za kierownicę samochodu ciężarowego z naczepą mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

Policjanci z pruszkowskiej drogówki, po godzinie 3 w nocy, otrzymali informację, że w Parzniewie na terenie magazynów, kierowca samochodu ciężarowego jest nietrzeźwy. Po przybyciu na miejsce ustalili, że 58-latek wjechał na teren firmy i miał „problem" z zaparkowaniem pod rampę. Pracownicy magazynu odebrali mu kluczyki i przekazali policjantom. W trakcie rozmowy z kierowcą, mundurowi wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Po przewiezieniu na komendę i zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę, jego prawo jazdy i osadzili w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.