Pijany kierujący uderzył w ogrodzenie - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierujący uderzył w ogrodzenie

Data publikacji 04.02.2019

28-letni kierowca skody odpowie za jazdę po pijanemu. Mężczyzna jadąc ulicą Waryńskiego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Policjanci przebadali kierującego alkomatem. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, w godzinach rannych, policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego na ulicy Waryńskiego w Pruszkowie. Na miejscu ustalili, że 28-letni kierowca skody nie zapanował nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Po przebadaniu mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście 28-letni obywatel Ukrainy nie doznał poważnych obrażeń, nie ucierpiała także żadna osoba postronna.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

 

kk