Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta policjantek z Nadarzyna na warsztatach wakacyjnych w Stowarzyszeniu „Szlakiem Tęczy”

Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Nadarzynie st. sierż. Ewelina Kozłowska wspólnie z mł.asp. Małgorzatą Nowak odwiedziły dzieci, biorące udział w warsztatach wakacyjnych. Spotkanie odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy” na terenie Szkoły Podstawowej w Ruścu.

W tym tygodniu dzielnicowa z Komisariatu Policji w Nadarzynie st. sierż. Ewelina Kozłowska wspólnie z mł.asp. Małgorzatą Nowak przeprowadziły spotkanie edukacyjne dla uczestników warsztatów wakacyjnych, zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Szlakiem Tęczy” w Ruścu. 

Stowarzyszenie „Szlakiem Tęczy” działa na rzecz wyrównywania szans społecznych dzieci i osób z niepełnosprawnością, przestrzegania wobec nich praw człowieka i obywatela.

W ramach działań „Bezpieczne wakacje” uczestnicy spotkania dowiedzieli się o podstawowych środkach ostrożności związanych z letnim wypoczynkiem. Dzielnicowa zwracała szczególną uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, konieczności używania elementów odblaskowych. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia prawidłowych, bezpiecznych zachowań w trakcie wypoczynku nad wodą. Dzieci uczyły się numeru alarmowego 112 oraz  jak należy wzywać pomocy.

Policjantki przypomniały również, co zrobić w sytuacji zagubienia, jak zachować się w kontakcie z osobami obcymi. Na koniec spotkania dzielnicowa wręczyła wszystkim uczestnikom opaski odblaskowe.    

ms

  • Policjantki z KP Nadarzyn z wizytą na warsztatach wakacyjnych w Ruścu