Zatrzymany nietrzeźwy kierujący - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Zatrzymany nietrzeźwy kierujący

Data publikacji 20.12.2019

Policjanci z pruszkowskiej „drogówki” zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 20-latek wsiadł za kierownicę fiata mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

Wczoraj kilka minut przed północą na ul. Staszica, policjanci z ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli fiata.  Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości zapaliła się czerwona lampka w urządzeniu alcoblow. Mundurowi przewieźli kierującego 20-latka do komendy, gdzie poddano go badaniu. Alkomat wykazał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

Apelujemy  do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

 

podkom. Karolina Kańka