Dozór za włamanie - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Dozór za włamanie

Data publikacji 08.01.2020

Mundurowi z Pruszkowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do marketu w Regułach. Łupem 40-latka padły wyroby alkoholowe. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem , za który kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała dozór wobec podejrzanego.

Kilka dni temu w Regułach doszło do włamania do marketu. Po otrzymaniu informacji na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Funkcjonariusze błyskawicznie znaleźli się na miejscu, jednak nie natrafili na podejrzane osoby oraz bagaż. Kilka minut później, na ul. Dworcowej w Piastowie zauważyli leżącego nieopodal skody mężczyznę, który na widok policjantów zaczął uciekać.  Chwilę później był już w rękach mundurowych. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie plecak z kilkoma butelkami alkoholu oraz dłuto i młot. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności przejęli już dochodzeniowcy. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży z włamaniem. Decyzją prokuratury 40-latek będzie musiał stawiać się na dozór w komisariacie.

Za kradzieży z włamaniem  grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Karolina Kańka/ea