Wpadł z marihuaną, odpowie też za kradzieże - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Wpadł z marihuaną, odpowie też za kradzieże

Data publikacji 22.01.2020

Policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali 24-latka, który posiadał przy sobie marihuanę i kradziony telefon. Mężczyzna został też rozpoznany jako sprawca kradzieży perfum z pruszkowskiej drogerii. Wczoraj usłyszał cztery zarzuty, do których się przyznał.

W poniedziałek, policjanci z wydziału kryminalnego, pozytywnie zweryfikowali informację o młodym mężczyźnie mającym posiadać przy sobie środki odurzające. W godzinach popołudniowych, na ul. Kraszewskiego dokonali zatrzymania 24-latka.  Mężczyzna posiadał przy sobie torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego oraz telefon komórkowy, poszukiwany przez komisariat w Białymstoku.

W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego, kryminalni ujawnili laptopa, który również był poszukiwany. Jak się okazało telefon i laptop zostały  skradzione w Białymstoku, na początku stycznia tego roku. Wszystkie rzeczy zabezpieczono.

W trakcie czynności na komendzie, 24-latek został rozpoznany jako sprawca kradzieży perfum, w grudniu i styczniu z jednej z drogerii w Pruszkowie. Rozpoznanie to umożliwił zabezpieczony do spraw kradzieży monitoring.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyźnie przedstawiono trzy zarzuty kradzieży w warunkach recydywy oraz zarzut posiadania środków odurzających. Podejrzany przyznał sie do zarzucanych mu czynów.

Odzyskane mienie powroci do właściciela.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, za posiadanie środków odurzających ustawa - do 3 lat.

 

podkom. Karolina Kańka