Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem

Data publikacji 09.03.2020

Pruszkowscy patrolowcy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu we krwi i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2022 roku. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego w drodze na interwencję, zauważyli renault, którego kierujący nie mógł utrzymać się w pasie ruchu. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pijany zatrzymali pojazd do kontroli na ul. Kościuszki w Pruszkowie.

 W trakcie rozmowy, policjanci wyczuli do 43-latka woń alkoholu, a kiedy sprawdzili dane kierującego okazało się, że kierujący ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony do października 2022 roku.

Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu, mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.  

 

podkom. Karolina Kańka/rr