Narkotyki w kieszeni, poszukiwany w mieszkaniu - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Narkotyki w kieszeni, poszukiwany w mieszkaniu

Data publikacji 20.03.2020

Dzielnicowi z Pruszkowa zatrzymali 29-latka posiadającego przy sobie marihuanę. Na przeszukaniu, w jego mieszkaniu, policjanci ujawnili poszukiwanego do aresztu śledczego 23-latka, który również posiadał przy sobie narkotyki. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Wczoraj dzielnicowi z Pruszkowa otrzymali informację, że 29-letni mężczyzna z Pruszkowa może posiadać przy sobie narkotyki. Na ul. Ołówkowej zauważyli opisanego mężczyznę. Podczas legitymowania dokonali kontroli osobistej i w kieszeni spodni ujawnili dwie torebki foliowe z suszem roślinnym. Mężczyzna został zatrzymany, a susz zabezpieczony.

Kiedy mundurowi udali się do miejsca zamieszkania zatrzymanego, zastali tam śpiącego 23-latka. Sprawdzając dane w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Jakby tego było mało podczas kontroli osobistej 23-latka dzielnicowi ujawnili dwie tzw. „dilerki”. Jedną z suszem roślinnym a drugą z białym proszkiem.

Wstępne badanie testerem wykazło, że susz roślinny to marihuana, a biały proszek to mefedron.

Obaj mężczyźni trafili na komendę, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Poszukiwany po czynnościach, został przewieziony do aresztu śledczego.

Za posiadanie środków odurzających, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Karolina Kańka/rr