Dwóch nietrzeźwych jednej nocy - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Dwóch nietrzeźwych jednej nocy

Data publikacji 24.06.2020

Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani na drogach powiatu pruszkowskiego. Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz stosowanie się do hasła "JADĘ, NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego dzisiaj w nocy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Kilka minut po północy, dyżurny skierował policjantów z ruchu drogowego na ul. Waryńskiego w Pruszkowie, gdzie straż miejska zatrzymała do kontroli volkswagena, którego kierowca był nietrzeźwy. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 45-latek miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Po kilku godzinach ten sam patrol policji został skierowany do zdarzenia drogowego w Pęcicach. Na miejscu zastali pogotowie ratunkowe, które udzielało pomocy mężczyźnie siedzącemu za kierownicą oraz pasażerce fiata. Okazało się, że samochód uderzył w drzewo.

39-latek został przebadany na zawartość alkoholu. Wynik to 2 promile. Pasażerka została przetransportowana do szpitala

Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach, policjanci otrzymali informację, że 39-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami oraz posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Po czynnościach mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz stosowanie się do hasła "JADĘ, NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

 

 

podkom. Karolina Kańka/is