Kolejni zatrzymani z narkotykami - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 29.07.2020

Policjanci, w ostatnich dniach zatrzymali kolejne osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. 19-latek i 24-latka posiadali marihuanę. Oboje odpowiedzą za łamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z patrolu wczoraj w nocy, na ul. Prusa zatrzymali do kontroli daewoo. W pojeździe znajdowało się trzech mężczyzn w wieku 19 i 18 lat. Podczas kontroli pojazdu policjant  ujawnił we wlewie paliwa „zawiniątko” z gazety z zawartością suszu roślinnego. Jednocześnie podczas kontroli okazało się, że 19-letni kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych. Za te wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatami.

Cała trójka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.  Badanie zabezpieczonego suszu potwierdziło, że jest marihuana.

19-letni kierujący daewoo przyznał się do posiadania marihuany, usłyszał zarzut jej posiadania, do którego się przyznał.

Wczoraj przed godziną 19.00 na ul. Ołówkowej policjanci z pruszkowskiej patrolówki wylegitymowali dwie kobiety. Kiedy mundurowi wezwali kobiety do wydania rzeczy zabronionych jedna z nich 24-latka dobrowolnie  oddała w ręce policjantów woreczek strunowy z zawartością suszu i szklaną osmoloną fikę.

Kobieta została zatrzymana i przewieziona na komendę. Zabezpieczony susz poddano badaniu testerem, który potwierdził, że jest marihuana.

Wkrótce 24-latka usłyszy zarzut posiadania środków odurzających.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka/kp-z