Kolejni zatrzymani z narkotykami - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Kolejni zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 09.09.2020

Trzech mężczyzn, w wieku 27, 21 i 18-lat zatrzymali policjanci w ostatnich dniach. To kolejne osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. Cała trójka odpowie za łamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z patrolu na ul. Plantowej zatrzymali do kontroli toyotę. Podczas kontroli pojazdu okazało się, że 27-letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, za co został ukarany mandatem karnym. Na tym kontrola się jednak nie zakończyła. W kieszeni spodni mundurowi ujawnili woreczek foliowy z suszem roślinnym.

Mężczyznę przewieziono do komendy. Zabezpieczony susz poddano badaniu testerem narkotykowym, który wskazał, że jest to marihuana. 27-latek odpowie za posiadanie środków odurzających.

Kolejny amator marihuany wpadł w ręce patrolowców w niedzielny wieczór, na ul. Kraszewskiego. Tym razem zatrzymany został 18-latek. Pruszkowscy policjanci zauważyli mężczyznę, którego nerwowe zachowanie zwróciło ich uwagę. Na widok funkcjonariuszy wyrzucił on woreczek foliowy na ziemię. W woreczku był susz. Dalsze czynności policjantów ujawniły w mieszkaniu mężczyzny kolejne porcje suszu oraz kilka szklanych osmolonych fifek. Całość została zabezpieczona i poddana badaniu, które potwierdziło, że jest to marihuana.

Podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał.

Tego samego dnia zatrzymany został 21-latek. Mężczyzna miał ukryte w bieliźnie woreczki z suszem roślinnym oraz ze zbryloną substancją, a także „zawiniątko”  foliowe z białym proszkiem. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Wszystkie substancje zabezpieczono. Badania wykazały, że były to marihuana, meta amfetamina oraz amfetamina.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego 21-latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka/g.p