Włamywali się do centrali telekomunikacyjnych - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Włamywali się do centrali telekomunikacyjnych

Data publikacji 29.12.2020

Policjanci z Nadarzyna zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 26 lat podejrzanych o włamania do obiektów centrali telekomunikacyjnych na terenie powiatu pruszkowskiego, grodziskiego i warszawskiego-zachodniego. Mężczyźni usłyszeli łącznie 37 zarzutów za przestępstwa przeciwko mieniu, do których się przyznali i dobrowolnie poddali karze.

W  listopadzie, na terenie gminy Nadarzyn doszło do  włamania do pomieszczeń centrali telefonicznej. Łupem włamywaczy padły przewody elektryczne.

Policjanci w Nadarzynie po otrzymaniu zgłoszenia zajęli się sprawą i szybko okazało się, że podobne zdarzenia miały miejsce na terenie powiatu pruszkowskiego, grodziskiego i warszawskiego zachodniego. Sprawcy za każdym razem, po włamaniu, kradli przewody elektryczne, akumulatory oraz inne elementy stanowiące wyposażenie centrali telekomunikacyjnych.

Funkcjonariusze prowadzili czynności operacyjne i wnikliwie analizowali każdy szczegół sprawy. Policjanci ustalili i trafnie wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tymi przestępstwami.

Kilka dni przed świętami, nadarzyńscy policjanci  zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 26 lat. Jak wynika z ustaleń, skradzione przewody zostały sprzedane na skupie złomu w powiecie sochaczewskim.

Prowadzone przez policjantów czynności procesowe oraz zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na przestawienie 26-latkowi 21 zarzutów, w tym 16 zarzutów kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu  oraz 5 zarzutów kradzieży.  Natomiast 24-letni mężczyzna usłyszał 16 zarzutów kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu.

Obaj zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Karolina Kańka/ea